Multi-Finish

, Tel: +48 790 283 997, Email: biuro@mochalski.pl,
Kłopot 10, 88-110, Kłopot, woj. kujawsko-pomorskie,
NIP: 5562243532

Izolacja Ścian

izolacja scian

Produkty firmy LALLAFOM® USA to wysokowydajne i przede wszystkim uniwersalne systemy sprawdzające się w przypadku różnego typu obiektów. Bez względu na geometrię ocieplanej pianką poliuretanową konstrukcji czy rodzaj materiałów zastosowanych do jej budowy.

Izolacje natryskowe ścian zewnętrznych, od wewnątrz, jak i zamiast styropianu, pod elewację budynku, które wykonane zostały za pomocą materiałów firmy LALLAFOM® USA wykazują pozytywny wpływ na wydajność energetyczną pokrytych nimi budynków. Jest to możliwe dzięki zdolności tych materiałów do efektywnej szczelności oraz wysokiej wartości oporu cieplnego R.

Zamknięto-komórkowa HeatGuard® i otwarto-komórkowa SealGuard®

Izolacja natryskowa ścian zewnętrznych od wewnątrz za pomocą HeatGuard® 150 o gęstości 24-25 kg/m3, czy też ocieplanie pianką poliuretanową HeatGuard® 200 o gęstości 34 kg/m3, którą stosować można również pod przyszłą elewację, dzięki maksymalnej adhezji do niemalże każdego rodzaju powierzchni poprawia właściwości termiczne przegrody, a także zwiększa jej integralność strukturalną i tym samym wzmacnia ją.

Pianka poliuretanowe do ocieplania budynków od środka SealGuard® 500 (gęstość 8 kg/m3), ma dodatkowo korzystny wpływ na wskaźniki przenikania dźwięków (STC; link: http://www.stcratings.com/). Doskonale uszczelnia ona każdą szczelinę, przez co uniemożliwia dźwiękom wędrowanie z powietrzem. Także jej struktura otwarto-komórkowa stanowi sama w sobie zaporę akustyczną.

Wszystkie produkty LALLAFOM® USA podnoszą ponadto parametry energooszczędności różnych typów montażu (WER – Wall Energy Rating). Ich właściwości przekładają się ponadto na kontrolę wilgoci, a także możliwość tworzenia monolitycznych termo- i hydroizolacji oraz warstw drenujących.

Zastosowanie izolacji natryskowej na ścianach od wewnątrz / z zewnątrz:

  • możliwość nakładania wielu warstw o kontrolowanej grubości podczas jednej aplikacji;
  • współczynnik oporu cieplnego R o wartości do 7,4 przy zastosowaniu warstwy o grubości 2,54cm;
  • doskonałe scalanie się z takimi materiałami jak beton, drewno, metal, folia i inne podłoża budowlane;
  • możliwość nakładania bez stosowania powłoki ogniowej;
  • ocieplanie pianką poliuretanową spełnia obowiązujące w budownictwie normy.

Izolacja natryskowa ścian zewnętrznych od wewnątrz i od zewnątrz w istniejących budynkach

Amerykański Departament Energetyki informuje, że w obiektach handlowych czy innych nieruchomościach komercyjnych niemal połowa energii zużywana jest na potrzeby ogrzewania, klimatyzacji oraz oświetlenia. Natomiast do 40% strat tej energii powoduje niekontrolowana infiltracja powietrza.

Ocieplanie pianką poliuretanową firmy LALLAFOM® USA, także w przypadku istniejących już budynków, pozwoli zmniejszyć straty cieplne związane z wymianą powietrza, a także zwiększy kontrolę nad wilgotnością, co przełoży się na zredukowanie ilości zużywanej energii, a co za tym idzie, zmniejszenie kosztów utrzymania budynku. Znacząco poprawi się również jakość powietrza wewnątrz obiektu.

Izolacja natryskowa ścian zewnętrznych – od wewnątrz czy nakładana przy okazji modernizacji elewacji, będzie nieść za sobą takie same korzyści, jak w przypadku nowopowstających domów i obiektów komercyjnych. Podejmując decyzję o modernizacji budynku warto więc zdecydować się na ocieplenie go pianką poliuretanową LALLAFOM® USA.

Zalety izolacji natryskowej ścian zewnętrznych piankami poliuretanowymi do ocieplania budynków firmy LALLAFOM® USA

Materiały oferowane przez tę firmę znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, nie tylko w przypadku izolacji natryskowej ścian zewnętrznych – od wewnątrz czy od zewnątrz. Stanowią one jednocześnie doskonałą alternatywę dla innych termo- i hydroizolacji ze względu na doskonałe parametry oraz unikalne właściwości:

  • dokładne uszczelnienie każdego rodzaju powierzchni bez spoin już podczas jednej aplikacji;
  • brak szczelin i wolnych przestrzeni między pianką a szkieletem;
  • możliwość stosowania na podłożach o różnej strukturze i różnym kształcie;
  • szybka aplikacja i doskonała wydajność;
  • brak zawartości chlorofluorowęglowodorów (CFC), wodorochlorofluorowęglowodorów (HCFC, tj. „freonów”), formaldehydów oraz materiałów włóknistych.