Multi-Finish izolacje natryskowe kujawsko-pomorskie

izolacja scian inowrocław

Wykonujemy wewnętrzne i zewnętrzne izolacje metodą natrysku piany poliuretanowej oraz elastomerów i polimoczników dla budownictwa mieszkaniowego (tradycyjnego i szkieletowego), przemysłu, rolnictwa, transportu i linii przesyłowych.

Obszary naszej działalności to:

izolacja natryskowa pomorskie

 • docieplanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych
 • ocieplanie poddaszy
 • zewnętrzne ocieplanie dachów płaskich
 • hydro izolacja dachów
 • termo i hydro izolacje fundamentów i stropów
 • izolacje wszelkiego typu zbiorników
 • izolacje węzłów ciepłowniczych i klimatyzacyjnych
 • izolacje akustyczne – wygłuszanie konstrukcji
 • hydro i termoizolacje obiektów rynku rolniczego
 • zabezpieczenia obszarów ładunkowych dla transportu
 • izolacje antyskropleniowe
 • izolacje konstrukcji betonowych, stalowych i drewnianych
 • izolacje do zastosowań motoryzacji
 • izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów
 • powłoki przeciwpożarowe

Zastosowania natryskowych izolacji piankowych to m.in:

 • budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)
 • budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)
 • obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie)
 • pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory
 • tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz
 • izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i innych linii przesyłowych podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych, lodowisk
 • powłoki ochronne do skrzyń ciężarówek oraz innych zastosowań motoryzacyjnych, elementów piankowych, enkapsulacji, systemów zabezpieczających

Wszyscy wiedzą, że izolacja jest ważną częścią każdego budynku. Dotychczasowe, tradycyjne metody dociepleń były najbardziej rozpowszechnioną formą izolacji i była ona standardem przez długie lata. Stare standardy kosztują właścicieli domów, takich jak Ty, tysiące złotych rocznie!

Dlaczego Powinieneś Wybrać Natryskową Piankę Izolacyjną?

inowrocław ocieplenie poddasza

 • Ponieważ zaoszczędzi Twoje pieniądze! Będziesz zaskoczony poziomem redukcji rachunków za ogrzewanie i klimatyzację.
 • Utworzy barierę powietrzną, zatrzymując na zewnątrz wilgoć oraz nieklimatyzowane powietrze.
 • Pomoże stworzyć komfortowe środowisko domowe redukując zewnętrzne zanieczyszczenia, alergeny oraz hałas.
 • Izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest sprawdzoną technologią, wykorzystywaną od ponad 25 lat w budynkach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkalnych.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, pianka natryskowa uszczelni wszystkie szpary, szczeliny oraz pęknięcia w Twoich ścianach i dachu.

Czy podwyższenie temperatury na Twoim termostacie powoduje, że pieniądze z konta uciekają?

Pragniemy umożliwić Ci oszczędność poprzez obniżenie rachunków za energię, jednocześnie podnosząc jakość powietrza oraz wygodę Twojego domu. Nie zadowalaj się samą wartością oporów cieplnych (R/U itp.),gdyż stopień wydajności energetycznej Twojego budynku nie wynika w praktyce tylko i wyłącznie z tych współczynników. Skontaktuj się z nami by dowiedzieć się, dlaczego piana natryskowa to najlepszy wybór dla Twojego nowego lub istniejącego już domu. Więcej informacji o doskonałych właściwościach pianek znajdziesz w zakładce „Produkty”.

Szczelna Izolacja Termiczna, Tłumienie Dźwięku

szczelna izolacja natryskowa inowrocław kujawsko-pomorskie

Wewnętrzna strona Twojego domu to tzw „koperta budynku”.

Do 40% strat energii w Twoim domu spowodowane jest przenikaniem przez nią powietrza. Koperta budynku jest systemem komponentów tworzących barierę, która zabezpiecza przed niekontrolowaną migracją ciepła, powietrza i wilgoci. To samo powietrze, które wnika do Twojego domu, przynosi ze sobą zewnętrzne zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłków lub pleśni.

Poziom komfortu i wydajności energetycznej Twojego domu nie wynika wyłącznie z wartości R/U oporów cieplnych izolacji. Prawdziwy komfort oraz wydajność są zależne od możliwości budynku związanych z regulacją ruchów powietrza, kontrolą wilgocią, i tłumieniem dźwięku.

Modernizacja Twojego domu za pomocą pianki poliuretanowej, zapewnia opłacalną izolację, która kontroluje cyrkulację mas powietrza, obieg ciepła oraz przenikanie wilgoci. Wszystko to jednocześnie! Nasze pianki natryskowe gwarantują niezawodne wartości oporu cieplnego R oraz szczelność w najbardziej ekstremalnych warunkach, zabezpieczając Twój dom przed utratą lub zbytnim przyrostem ciepła.

Hałas z zewnątrz przedostaje się do Twojego domu najczęściej przez nieszczelności w kopercie budynku. Struktura budowy pianki otwartokomórkowej uniemożliwia dźwiękom wędrowanie z powietrzem. Jak widzisz, pianka natryskowa firmy LALLAFOM® USA przyczynia się nie tylko do obniżania Twoich rachunków za energię, ale również dostarcza innych korzyści przy zastosowaniu jej w budowie lub modernizacji Twojego domu. Zacznij oszczędzać już dzisiaj!

Temperatura na Poddaszu

izolacja natryskowa ocieplenie poddasza kujawsko-pomorskie inowrocław

Chcesz mieć „Gorącą Puszkę” czy Szczelnie Zamknięte Poddasze?

Czy zauważyłeś, że bez względu na to ile przewodów wentylacyjnych zamontujesz na swoim poddaszu, to latem temperatura panująca na nim jest o wiele wyższa niż na zewnątrz? Promieniowanie słoneczne może podnieść temperaturę na poddaszu do ponad 65 stopni Celsjusza.

izolacja natryskowa dachu ocieplenie poddasza

Nawet jeżeli na Twoim poddaszu nie ma instalacji HVAC, te ekstremalne temperatury pracują bez przerwy jak poduszka elektryczna (w lecie) lub worek z lodem na suficie (w zimie). Pianka natryskowa firmy LALLAFOM® USA tworzy na poddaszu barierę, która spełnia zadanie jak pokrywa na wierzch lodówki turystycznej. Gdybyś wybierał się w długą podróż i zamierzał zabrać ze sobą napoje, które chciałbyś aby były gorące lub zimne to włożyłbyś je do lodówki turystycznej czy zawinął w tradycyjnie dotychczas stosowaną izolację? Położenie „pokrywy” na Twój dom jest ważniejsze niż możesz sobie wyobrazić.

Wentylować czy nie wentylować?

Niekontrolowana wymiana powietrza zawsze będzie niekorzystna dla bilansu energetycznego budynku. Zaizolowanie dachu do jego szczytu oraz zamknięcie kratek wentylacyjnych to odpowiednie podejście w celu zredukowania wilgoci w domach i budynkach. Można to uzyskać poprzez przeniesienie obszaru izolacji ze stropodachu, i nanosząc SealGuard® 500 na wewnętrzną połać dachu aż do kalenicy, zamykając go szczelnie. Pozwala to na uzyskanie wielu ważnych korzyści jak zatrzymanie wilgoci napierającej z powietrzem z zewnątrz, wnikającej następnie w ściany wewnętrzne i idącej po nich w dół budynku, czy przedłużenie żywotności drewnianych elementów konstrukcji dachu nie narażonych wtedy na ciągłe ekstremalne wahania temperatur.

Sprawdź IQ swojego poddasza.

1. Ruch powietrza wewnątrz wentylowanego poddasza redukuje obciążenia klimatyzacyjne
FAŁSZ. W wentylowanych poddaszach ciepło promieniujące latem od połaci dachu znacznie podwyższa temperaturę powietrza.

2. Wentylowanie poddasza usuwa wilgoć
FAŁSZ. W naszym klimacie najlepszym sposobem na powstrzymanie kondensacji wilgoci jest zamknięcie poddasza przed napływem temperatury z zewnątrz.

3. Zamknięte poddasza są mniej kosztowne w utrzymaniu i bardziej wydajne energetycznie niż wentylowane poddasza.
PRAWDA. Zamknięte poddasze to najrozsądniejszy wybór.

Zmień swoje poddasze raz na zawsze
zwiększ efektywność energetyczną
popraw jakość powietrza wewnątrz
eliminuj przepływ powietrza przez przegrodę
kontroluj i redukuj hałas
minimalizuj zniszczenia powodowane zaciekającym deszczem
zastosuj nietoksyczne i bezpyłowe formuły

Zanim Nadejdzie Nawałnica…

kujawsko pomorskie dach izolacja natryskowa

Zabezpiecz swój dach natryskową Izolacją piankową i przeciwdziałaj jego zerwaniu.

Co roku, kiedy zbliża się sezon burzowy, miliony ludzi obawia się o bezpieczeństwo swoich rodzin i swojego domu. Teraz, z produktami HeatGuard® 200 oraz SealGuard® 500 firmy LALLAFOM® USA możesz być spokojny – Twój dom jest zabezpieczony przez system wiążący, który w testach wykazał siłę wiązania do trzech razy wyższą, niż minimalna wymagana w wytycznych na sezon huraganowy Florydy!

 

Pracowałeś ciężko, aby postawić dach nad głową swojej rodziny. Nie pozwól, aby wiatr go zabrał! W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat pianek natryskowych z serii SealGuard® 500 czy HeatGuard®, skontaktuj się z nami.

Zalety Pianek

kujawsko-pomorskie inowroclaw izolacje natryskowe

We wszystkich konstrukcjach, łącznie z Twoim domem, występują szczeliny powodujące infiltrację powietrza. A wtedy różnice ciśnień i temperatur znajdujące się poza Twoją kontrolą powodują przenikanie do Twojego domu powietrza z zewnątrz. Według Departamentu Energetyki, do 40% strat energii jest spowodowane przenikaniem powietrza. Źródło

Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w Twoim domu zachodzi „naturalna zmiana powietrza”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą mieć więcej niż trzy naturalne zmiany powietrza na godzinę. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz Twojego domu, może przeciekać i być zastępowane przez zewnętrzne powietrze do 70 razy dziennie. Powoduje to, że jesteś zmuszony do praktycznie ciągłego ogrzewania lub chłodzenia powietrza, które ciągle ustawicznie przenika do Twojego domu.

Pianka natryskowa firmy LALLAFOM® USA jest czymś więcej niż tylko wspaniałą izolacją. Nasze piany wypełniają każdą przegrodę, szczelinę oraz pustkę, tworząc barierę powietrzną i drastycznie redukując zużycie energii w Twoim domu.

Typowe Rozwiązania

Aby zasięgnąć szczegółowych informacji na temat typowych zastosowań pianki natryskowej w budownictwie przejdź do działu Architekci i Projektanci. Znajdziesz tam też specyfikacje techniczne dla Projektantów.

Rabat Podatkowy

Dowiedz się więcej na temat rabatów podatkowych w ekologicznym budownictwie:

Certyfikaty Autoryzacji LALLAFOM® USA