Technologia Stucanet – tynki i zabudowa

Łatwy montaż na dowolnej powierzchni czy konstrukcji nośnej. Tynkowanie na Stucanecie gwarantuje idealny i trwały tynk. Jest najlepszym na rynku i jedynym w swoim rodzaju nośnikiem tynku. Stucanet® to panel wykonany z siatki zgrzewanej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej, w która wpleciony został arkusz papieru perforowanego o właściwościach chłonnych. Papier pomaga w nakładaniu zaprawy i sprzyja jej utwardzaniu, a jego perforacja pozwala na optymalna przyczepność zaprawy wokół stalowych drutów.

Stucanet® nadaje sie do wszystkich rodzajów tynków, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych: można go używać z zaprawami gipsowymi, wapiennymi, cementowo-wapiennymi.

Tynk można nakładac zarówno recznie, jak i maszynowo. Stucanet® wyróżnia łatwe mocowanie, może być używany na podłożu stałym oraz na konstrukcjach nośnych drewnianych jaki i stalowych.

„Stucanet® firmy Bekaert jest najbardziej wszechstronnym materiałem budowlanym jaki jest znany . Jest jedynym istniejącym podkładem tynkarskim w pełni elastycznym, a  jednocześnie zachowującym stabilność. Takiego sformułowanie używa wielu fachowców pracujących w tej technologi.

Elastyczne panele Stucanet® S umożliwiają uzyskiwanie dowolnych kształtów powierzchni: zaokrąglonych, wklęsłych/wypukłych czy płaskich. Stucanet® otwiera nowe architektoniczne i artystyczne możliwości wykończeniowe.

Dzięki temu projektanci i architekci otrzymują całkowita swobodę tworzenia unikalnych projektów zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i w
przypadku budynków o przeznaczeniu biznesowym i komercyjnym (np. restauracje, hotele). Stucanet® wielokrotnie okazał się idealnym rozwiązaniem do tworzenia wyjątkowo innowacyjnych projektów w ramach budowy parków rozrywki.

Zastosowanie Stucanet w połączeniu z izolacją pianami LALLAFOM USA®

Stucanet można stosować wewnątrz na poddaszu zamiast płyt g/k (piana + stelaż + siatka stucanet + tynk gipsowy).

Stucanet można stosować również na zewnątrz na elewacje budynku (stelaż + piana + siatka stucanet + tynk cementowo-wapienny + farba).